PSS Ruma- Poseta Slovenaca iz Novog Mesta

Image icon P6240809.JPG763.19 KB
Image icon P6240817.JPG763.15 KB
Image icon P6240819.JPG765.35 KB

Delegacija Poljoprivredne i šumarske komore iz Slovenije prilikom posete Srbiji boravila je i u Poljoprivrednoj stručnoj službi u Rumi. Upoznavanje članova Privredne komore sa radom Stručne službe, kao i razmena dobre prakse bile su jedne od tema posete.

Oko 40-tak predstavnika slovenačke Poljoprivredne komore iz Novog Mesta (Kmetijsko gozdarski zavod Slovenije KGZS), upoznati su sa stanjem i potencijalima poljoprivrednog sektora u Vojvodini i na teritorijama opština koje pokriva Poljoprivredna stručna služba u Rumi.

Sa druge strane, slovenačka delegacija dala je Rumljanima smernice vezane za regulativu i fondove Evropske unije kroz koje će Srbija proći.

Kako direktor Poljoprivredne i šumarske komore Jože Simončič ističe da su želeli da vide kako Stručna služba deluje i da obe naučne institucije prenesu znanje jedna drugoj. Takođe je istakao da je cilj posete, da se poboljša, lakše prilagodi i brže unapredi poljoprivreda u Srbiji.

Direktor PSS Ruma, dr Jovan Krompić je pozdravio goste iz Slovenije i ukratko ih upoznao sa programom razvoja poljoprivrede u opštini Ruma i ostalim aktivnostima koje se sprovode na terenu.

Stručna služba se delegaciji predstavila prezentacijom dosadašnjeg rada i rezultata. Poseti su prisustvovali i predstavnici Centra za usavršavanje savetodavaca i poljoprivrednih proizvođača iz Novog Sada. Nakon prezentacije i razgovora, svi zajedno su posetili proizvodni i ogledni zasad jabuka PSS Ruma u Pavlovcima.

Dogovoreno je da se nastavi saradnja u cilju razmene iskustva iz organske proizvodnje i drugih oblasti poljoprivrede.

PSS Ruma

Sanda Klještanović