Učešće Poljoprivrednih Stručnih Službi na 83.sajmu poljoprivrede u Novom Sadu

DodatakVeličina
Image icon slika 2-1.JPG38.34 KB
Image icon slika 1.JPG54.62 KB

Na 83.poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu, na štandu Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine Republike Srbije poljoprivredni savetodavci iz PSS Kikinde, Pančeva, Subotice, Novog Pazara i Pirota, pružali su savete zainteresovanim posetiocima.

Najviše interesovanja je bilo za tumačenje Pravilnika o podsticajima za investicije u poljoprivredi za unapredjenje konkurentnosti i dostizanje standarda kvaliteta kroz podršku u primarnu proizvodnju bilnjih kultura raspisanog od strane Ministarstva poljoprivrede za kupovinu mašina i  mehanizacije.

Kako je novosadski sajam pravo mesto za kupovinu poljoprivredne mehanizacije, na jednom mestu,  poljoprivrednici su informisani i o mogućnostima povrata dela uloženih sredstava u investicije.

Anica Marcikić

PSS Subotica