PSS Sombor - Sajam peradarstva za kraj januara

Jubilarni, 40. Međunarodni sajam peradarstva biće održan od 29. do 31. januara u Gradskoj hali „Mostonga”.

Organizatori očekuju rekordan broj eksponata: 2000 golubova, 500 komada ukrasne živine, 200 kunića i oko 300 ukrasnih ptica, ukupno 700 izlagača iz Srbije i okolnih zemalja. Na jubilarnom Međunarodnom sajmu peradarstva po prvi put će biti organizovana izložba akvaristike i teraristike, tako da će posetioci imati priliku da vide i neke egzotične životinje. Istovremeno će biti obeležen još jedan veliki jubilej: organizator sajma, Društvo odgajivača sitnih životinja „Sombor 1871” proslaviće 145. godišnjicu osnivanja. U okviru sajma će u saradnji sa Klubom odgajivača patuljaste kokinkine Srbije biti priređen 6. Specijalka patuljaste kokinkine, 2. Klupska izložba patuljaste kokinkine i 3. Memorijal „Dragoslav Subotički”.

Kao i svake godine, i ove će zadnjeg dana sajma na parkingu ispred gradske hale biti organizovan vašar, na kojem posetioci mogu da kupe živinu, ukrasne ptice, zečeve, kuniće, hranu, opremu... Svečano otvaranje 40. Međunarodnog sajma peradarstva zakazano je za 29. januar u 13 sati u Gradskoj hali „Mostonga”.