AP Vojvodina: Bespovratna sredstva za komasaciju

Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo objavio je konkurs na kome gradovi i opštine iz Vojvodine mogu dobiti do 55% bespovratnih sredstava za započinjanje novih postupaka komasacije.

Ukupan iznos bespovratnih sredstava koji se dodeljuje po ovom konkursu jeste 10.000.000,00 dinara.

Sredstva se kao bespovratna dodeljuju korisnicima u obimu do 55%. Preostali iznos obezbeđuje korisnik sredstava.

Predmet sufinansiranja jesu troškovi:

1. procene vrednosti zemljišta,
  2. izvođača geodetsko‐tehničkih radova,
  3. nadzornog organa,
  4. radova na krčenju terena i uređenju zemljišta koji su nužni radi nesmetanog sprovođenja komasacije,
  5. nabavka belega,
  6. katastarsko klasiranje i bonitiranje zemljišta i slično.

Pravo da konkurišu imaju lokalne samouprave (gradovi i opštine) s teritorije AP Vojvodine, uz uslov da u prethodnom periodu nisu zaključili ugovor o korišćenju sredstava za započinjanje komasacije, a da sama realizacija komasacije još nije započeta.

Konkurs je otvoren zaključno sa 30.09.2015. godine.

Kompletnu dokumentaciju na konkurs , kao i konkursnu prijavu, možete preuzeti u prilogu teksta.