Jovana Raičković

J O V A N A     R A I Č K O V I Ć
Licni podaci:
Datum / mesto rodjenja: 15.11.1989.
Državljanstvo: Republike Srbije
Civilni status: neudata
Kontakti:
- telefon na poslu: 021/6853023
- poslovni mobilni: 061/88-23-874
- E-mail: jovanaraickovic@yahoo.com
Obrazovanje:
- poslediplomske studije/smer:
- disciplina i specijalizac:
- završen fakultet i odsek:

Poljoprivredni fakultet, Novi Sad
odsek: agroekonomija
zvanje: diplomirani agroekonomista

Univerzitet u Misuriju, Columbija, USA
Ekonomski smer, FORECAST (UGRAD)
Program razmene studenata (sponzorisan od strane State Departmenta i USAID-a)

- srednja škola:
- strani jezici: Engleski - tečno
Španski - konverzacijski nivo
Nemački - konverzacijski nivo
- objavljeni radovi:

1. Berjan, S., El Bilali, H., Sorajic, B., Mrdalj, V., Raickovic, J., Driouech, N. (2014). Agricultural and rural development in Serbia: governance, policy cycle and coordination. Turkish Journal of Agricultural and Natural Sciences, Special Issue: 2, 2014, pp. 1832-1837.
Profesionalne licence /sertifikati:
Profesionalni period: datum /godina od do/; mesto; preduzece; pozicija

Maj 2014, Stručni saradnik u Centru za usavršavanje poljoprivrednih savetodavaca i proizvođača
Profesionalni period: datum /godina od do/; mesto; preduzece; pozicija April - Decembar 2014. Koordinator projekta „4H program za razvoj mladih u ruralnim sredinama, organizovanim od strane Ministarstva Poljoprivrede SAD-a i Ambasade SAD u Beogradu
Profesionalni period: datum /godina od do/; mesto; preduzece; pozicija

Novembar 2012. - Mart 2014.   Mladi stručni saradnik i prevodilac na „4H     projektima za mlade“ organizovanim od strane Ministarstva Poljoprivrede SAD-a

Profesionalni period: datum /godina od do/; mesto; preduzece; pozicija

Oktobar 2011. - April 2012.   Projekt menadžer na projektu „Agro Puls“          održanim pod pokroviteljstvom Ambasade SAD iz Beograda.

Maj  2011.  Pro Credit Tiger, Columbija, Missouri USA Odrađena stručna praksa

• Specijalna znanja i iskustva:
  • Septembar 2014. - Obuka za korišćenje FADN Sistema (Farm Accountancy Data Network –„Sistem računovodstvenih podataka na poljoprivrednim gazdinstvima u Republici Srbiji”)
  • Jul 2013. - letnja škola “Održivi resursi - održivo obrazovanje”, Technical University of Madrid, Španija
  • April 2013. - kurs o započinjanju inovativnih biznisa, Politecnico di Milano, Italija
  • Maj 2012. - učešće na edukativnom kursu na Bauman Moscow State Tehničkom fakultetu u Moskvi na temu “Vidi svet očima kompjutera”
  • Maj 2012. - Nagrada publike za najboljeg studenta društvenih nauka u okviru takmičenja Erste banke - “Klub 27”
  • April 2012. - učešće na “Balkanskom forumu mladih” u Kragujevcu, organizovanom od strane German Marshall Fonda.
  • 2011. – 2012. - Stipendija za kurs Bussiness Skills i Marketing Workshop (Američki kutak, Novi Sad)
  • September 2011. -Internacionalna letnja škola ekonomije, Faenza, Italija “Beyond Enlargement. The Wider Europe and the New Neighborhood” (European Commision)
Osnivanje udruženja i clanstvo:
Profesionalne obaveze: navesti poslove koje radite
Poster sekcije:
Sposobnosti: /rad na kompjuteru, MS-office programi, Word, Excel, Power-point i internet / Rad na kompjuteru MS-office programi (Word, Excel, Power Point) i Internet Explorer)
Vozacka dozvola: "B" kategorije

Sremski Karlovci Sremski Karlovci