PDS Institut "Tamiš"

U Alibunaru 18.01.2007. PDS Institut "Tamiš" organizovao je skup kojem su prisustvovali stari i novi predstavnici odabranih gazdinstava sa kojima će se saradjivati tokom 2007. i nadalje na implementaciji struke u praktičnom radu na njihovim gazdinstvima.

Skupu je prisustvovalo 60 proizvodjača kojima je prezentovan rad stručne službe kao i budući rad i funkcionisanje poljoprivredne savetodavne službe Vojvodine. Bilo je planirano da skupu prisustvuju i predstavnici pokrajinskog Sekretarijata za poljoprivredu ali zbog nemogućnosti da odlože druge obaveze nisu došli. U toku zimskog perioda pored redovnih stručnih predavanja organizovaćemo i predavanja o prezentaciji rada savetodavne službe Vojvodine i u preostale tri opštine koje pokriva naša služba Opovo, Kovačica i Pančevo. Takodje ćemo upoznati proizvodjače koju pomoć mogu dobiti od savetodavne službe u cilju povećavanja i unapredjenja proizvodnje na svojim gazdinstvima, savljadjivanje aktuelne problematike kao i upoznavanje proizvodjača o zakonima iz zaštite bilja i merama selekcije u stočarstvu. Obavešteni su da je u toku donošenje agrarnih mera i da će sa istim biti upoznati od strane savetodavne službe čim budu donete. S obzirom da opština Alibunar spada u ruralno ne razvijeno područje obavestili smo ih da imaju mogućnost dobijanja kredita od pokrajinskog Fonda za razvoj, koji su predvidjeni kao podsticajna mera za razvoj ne razvijenih područja kao i malih i srednjih gazdinstava.

dipl. ing. Nikola Stojsavljević mr Vladimir Filipović