PSS Sombor - Odrzano predavanje i promocija knjige Zemljiste, poljoprivreda i ruralni razvoj grada Sombora u Stanisicu

DodatakVeličina
Image icon 20190828_194258.jpg164.6 KB
Image icon 20190828_200254.jpg209.88 KB

PSS Sombor je u Stanišiću održala promociju knjige Zemljiste, poljoprivreda i ruralni razvoj grada Sombora. O knjizi je govorio prvi autor knjige Vladimir Sabadoš istakavši pojedinačno poglavlja o kvalitetu zemljišta, o autohtonim vrstama iz Grada Sombora i o demografskim kretanjima u seoskim naseljima, salašima i samom gradu Somboru. Na temu o zemljištu se nadovezao savetodavac Zoran Boca koji je govorio na bazi dobijenih rezultata analize zemljišta o kretanju teskih metala na teritoriji Grada Sombora dok je ispred PIS govorila Tatjana Veselinović upoznavši skup o aktuelnoj novoj bolesti - zlatasto žutilo vinove loze, sa preporukama. Svi prisutni su dobili na poklon knjigu Zemljiste, poljoprivreda i ruralni razvoj grada Sombora.